Listopad 2006

Moje tvorba

19. listopadu 2006 v 14:33 | Mary |  Moje tvorba

Kde bych měla začít, kdybych vám chtěla říct něco o své tvorbě? Píšu ráda, je to jeden z mých největších koníčků. Dalším je čtení povídek jiných autorů :D

Psát jsem začala někdy v devíti nebo deseti letech, kdy jsme společně s kamarádkou psaly povídky a básničky převážně s pohádkovou tématikou a žádnými pořádnými postavami, natož snad příběhem. Ale bavilo mě to, takže když jsem někdy v osmé třídě objevila Tokio Hotel a především potom twincest, bylo to jasné. Na twincestu jsem zjistila, že (teď se možná přiznávám k tomu, že jsem vlastně takový malý zvrhlík, ale čert to vem :D) mě zatraceně baví psát slash a že psaní fanfikcí je pro mě daleko lepší než psaní autorských povídek, jednoduše proto, že můžu vymyslet příběh, ale nemusím přitom vymýšlet postavy.

Protože jestli mi něco doopravdy nejde, pak je to vymýšlení jmen pro postavy v mých povídkách.

Pak postupně moje láska k Tokio Hotel a fascinace twincestem tak nějak vyhasla, ale psát jsem nepřestala a přesedlala jsem na jiné fandomy, hlavně na Stmívání a Harryho Pottera. Mám ráda nadpřirozeno, kouzelníci, upíři a vlkodlaci jsou super. Mám ráda klasický Harry/Draco pairing, to je snad nejklasičtější Potterovský slash a já ho miluju. Potter a Malfoy jsou přece nepřátelé, rozdílní jako den a noc, a to jak vzhledem, tak i charakterem, chemie mezi nimi je něco naprosto úžasného. Vždyť ty jejich věčné souboje a rvačky! A mezi nenávistí a láskou je přece tak tenká hranice… Další pairingy, který vážně můžu, jsou Harry/Snape a Harry/Lucius, nejspíš z toho samého důvodu. U Stmívání jsou to potom Carlisle/Edward - Vážně, myslíte si, že by ho Carlisle dokázal přeměnit, kdyby ho nemiloval? A co všechny ty roky a desetiletí, které spolu strávili? - klasický Edward/Bella, Edward/Jasper (jeden umí číst myšlenky a druhý pocity, to přece už něco znamená) a Edward/Seth. Nerada ale píšu z pohledu Edwarda, protože neumím zároveň popisovat to, co se děje, co kdo říká, co si myslí Edward a k tomu navrch ještě to, co Edward slyší, že si myslí ostatní. Je to jednoduše nad moje síly, takže se tomu vyhýbám jako čert kříži. Mám taky ráda fem Bella/Alice, protože ty dvě dohromady, to je pro mě nepopsatelné.

Do toho si občas napíšu něco krátkého z nějakého jiného fandomu, hlavně Dr. House, občas MASH.

Mojí nejnovější láskou je naprosto báječný fandom Myšlenky zločince, i když osobně se mi víc líbí původní název Criminal Minds. Pro mě je to naprosto dokonalý fandom, protože s lidmi v něm můžete udělat doslova cokoli. Můžete je poslat do baru (Zkuste si představit Edwarda v baru. Nebo třeba Pottera.), protože když nemají zrovna případ, chodívají do baru, můžete je poslat řešit případ, protože to je to, co dělají v jednom kuse, můžete o nich napsat fluff, protože se tak někdy doopravdy chovají, můžete je unést, ubližovat jim, mučit je a dokonce je i zabíjet, protože i to se jim čas od času stává. Můžete s nimi udělat vážně, doopravdy cokoli, protože v jejich případě se dá uvěřit téměř všemu.

Oblíbený pairing pro tento fandom je pro mě samozřejmě Hotch/Reid. Ti dva jsou pro sebe stvoření, alespoň v mých očích ano. Reid je mlaďounký nejistý génius, který trpí pocitem méněcennosti a bojí se, že mu někdo ublíží, ale zato umí dělat kouzelnické triky, zatímco Hotch je starší, otec od rodiny, stoický, klidný, vždycky si ví rady, vždycky je to on, kdo kontroluje situaci, vypadá chladný, ale není, vždycky má pro členy svého týmu dobré slovo, je starostlivý a jemný, vůči Reidovi shovívavý, citlivý, chápavý a ochranitelský. Co víc si přát? Navíc spolu vypadají tak báječně… Pro mě jsou tihle dva tím nejlepším párem, který by mohl ze všech lidí z Myšlenek zločince vzniknout. Rozhodně.

Na paty jim šlape Reid/Morgan. Všimli jste si někdy, že to je vždycky Morgan, kdo ho vozí domů? Kdo ho tahá do barů? Že je to vždycky Morgan, za kým si Reid chodí pro radu? Ti dva jsou spolu tak uvolnění (copak je běžné, aby chlap svému kolegovi - dokonce třeba i nejlepšímu příteli - říkal pretty boy?), že kdyby z nich scénáristé doopravdy udělali pár, naprosto bych tomu věřila. Klidně by mohli být pár.

Třetí pár, který mám ráda, je Hotch/Morgan. Dva alfa samci, to je něco jako dva kohouti na jednom smetišti, ale věřím, že oni dva by to zvládli a mohli by aspoň jeden druhého chránit. Nevadí mi ani Rossi/Hotch nebo Rossi/Reid. Z femu se mi líbí Emily/JJ, nemám ráda fem s Garciovou, prostě mi to nějak nesedí. Nečtu ani nepíšu povídky o Gideonovi, protože si ho nejen nedokážu představit s nikým z týmu v páru, ale taky mě pořádně naštvalo, jak se vytratil z FBI. To, že zmizel beze slova a nechal po sobě jenom dopis, jsem mu doteď neodpustila, což je taky důvod, proč když píšu povídku, která nemá žádný přesněji určený čas, nikdy se v ní neobjeví Gideon, ale pokaždé jen Rossi. A pokud se jedná jen o friendship nebo fluff, miluju pairing Garciová/naprosto kdokoli.

A nechtějte po mně, abych začala o Supernatural nebo o Merlinovi, protože to už by mě asi nikdo nezastavil.

Doufám, že by to stačilo jako krátký (muheheheh) popis mojí tvorby, protože už mě od toho datlování do klávesnice začínají bolet prstíčky.


Pro ty, kteří tenhle článek dočetli až sem, ale nějakým způsobem se jim nepovedlo pochopit hlavní informaci, píšu především slash. Takže pokud máte problémy číst povídky s tematikou milostného vztahu mezi dvěma muži (popřípadě ženami, takových povídaje sice méně, ale jsou), měl by honem rychle odpálit někam jinam, protože jestli na něco opravdu nejsem zvědavá, tak jsou to homofobní komentáře.

Díky za pochopení.

Ostatním, tedy těm, kteří slash čtou a milují stejně jako já, přeju, aby čas strávený čtením povídek na tomto blogu byl pro vás příjemně strávený.

Mary