Září 2007

Podzim

17. září 2007 v 12:05 | Mary |  Minipovídky (Drabble :D)
Podzim
Byl podzim. Listí na stromech měnilo barvu ze zelené na všechny odstíny žluté, červené a hnědé. Stále ještě kvetly některé druhy pozdních rostlin a v trávě bzučel hmyz. Slunce zapadalo a poslední z jeho paprsků dopadaly na přírodu, která se už brzy chystala na zimu uložit ke spánku. Zatím však všechno hýřilo barvami a životem.
Dívka sedící na lavičce v parku měla zavřené oči a tmavé brýle. Vedle ní byla opřená bílá hůl. Přesto všechnu tuhle krásu, a možná i daleko víc, viděla a dokázala do těch nejmenších detailů vnímat. Srdcem.

Nemocný

16. září 2007 v 21:15 | Mary |  Twincest - jednodílné
Nemocný
"Tome, přinesl bys mi prosím tě trochu čaje?" zeptal se Bill bratra rozpačitě.
Bylo mu hloupé takhle využívat jeho přítomnosti, a to i přes bratrovo několikeré ujištění, že mu to vůbec nevadí, a že kdyby cokoli potřeboval, má mu o tom okamžitě říct, ale neměl jinou možnost. Jeho i tak křehké tělo bylo značně oslabeno nemocí, byl rád, když se na vratkých nohou bez pomoci dostal na záchod, takže představa, že by si hrnek s horkou tekutinou přinesl z kuchyně sám a přitom ho nikde nevybryndal, pro něj byla v tuto chvíli opravdu nereálná.

Kecy, kecy, kecy...

16. září 2007 v 21:14 | Mary |  Něco jako deníček
Ok, co říct po prvních dvou týdnech života na gymplu? No, mohlo to být horší. Zatím se prakticky neučíme, ale to je tím, že si maturanti vyjeli na výlet a vzali si s sebou pár profesorů, takže jsme měli na spoustu hodin suplování, nebo nám rovnou odpadly. Kdežto od zítřka už bude všechno zase tak, jak by mělo (bohužel) být.
Není zvláštní, že přes prázdniny se mi vůbec nechtělo psát, ale teď, když na to nemám vůbec čas, bych psala pořád? Mám rozepsaný milion nových povídek, ale zatím nějak nejsem schopná je dopsat tak, aby alespoň trochu dávaly smysl, takže vám přidám jeden můj starší výtvor, psaný někdy koncem devítky.
Zítra se můžete těšit na kraťoučkou drabble Podzim.

Tak nám to začíná

11. září 2007 v 16:59 | Mary |  Něco jako deníček
Nechápu, jak se někdo jako já (chápejte - někdo, kdo nesnáší učení a jeho nejoblíbenější předmět je přestávka) může přihlásit na gympl. Musela jsem být úplně mimo, když jsem tu přihlášku vyplňovala, jinak fakt nevím...
Lidi v mojí nové třídě jsou v pohodě, takže s nimi nemám žádné problémy. aspoň zatím.
Horší to bude s učením. Mám teď dva jazyky, angličtinu a němčinu, a hromadu dalších předmětů. Nejhorší je, že po nás začínají chtít, abysme se učili. Zatím to tak hrozné není, ale počítám, že budu mít míň času na psaní. Budu se snažit sem co nejčastěji něco přidat (dokonce jsem měla v plánu víedílovou povídku), ale nic neslibuju. Uvidíme, jak to půjde.

Zase škola

3. září 2007 v 20:12 | Mary |  Něco jako deníček
Tak. Ode dneška o sobě můžu s čistým svědomím tvrdit, že jsem středoškolačka. Sakra.
Začátek byl fakt slibnej. Nejen že jsem po dvou měsících flákání musela vstávat o půl sedmé, ale jelikož jsem přišla poslední, musela jsem si sednout do první lavice před katedrou, protože nikde jinde už nebylo místo. Jsem ve třídě s holkou, kterou jsem viděla jednou v životě a to jsem byla zrovna opilá jak něco. Pak jsem potkala holku, kterou jsem viděla naposledy před pěti lety. milé setkání, než jsem zjistila, že si toho nemáme moc co říct. Navíc to vypadá, že se budu muset po devíti letech povinné školní docházky začít učit. Jak říkám - slibnej začátek.
Zlatá základka, kde jsme fasovali učebnice a měli ve třídě přes dvacet kluků, ne sedm jako teď. A ještě jsme, blbečci, nadávali.
Tak doufám, že aspoň někteří z vás se měli líp, a jestli ne, budu držet palce, aby se to zlepšilo. Hodně štěstí a pevný nervy.