Shrnutí vícedílných povídek

28. února 2011 v 22:03 | Mary |  CRIMINAL MINDS


Dokud nás smrt nerozdělí

Tým útvaru analýzy chování FBI je povolán do kanadského Toronta, kde již několik týdnů dochází k vraždám homosexuálních párů. Ani po sestavení profilu a neúnavném pátrání se však vraha nedaří odhalit, a tak je jedinou možností nasadit na něj dva agenty v utajení. Úkolu se ujímají Hotch a Reid, ovšem celá akce se nečekaně komplikuje. Hotch se navíc začíná velice rychle do své role vžívat… Ale myslí to vážně, nebo mu jde jen o úspěch operace? Odolá mu Reid? Nebo podlehne? A najdou toho, koho hledají?
Období: po smrti Haley, někdy ke konci 5. řady
Upozornění: Některé postavy budou možná trochu OOC. Některé více než trochu.
Pairing: Reid/Hotch
Ukázka: Rossi, jakoby věděl, že nemá cenu čekat na odpověď, pokračoval. "I tak ale našla něco, co měli společné. Všichni několik týdnů před svou smrtí navštívili kostel."
"Kostel?" zopakoval po něm Reid zmateně a povytáhl obočí.
Koutkem oka zachytil, že do místnosti vešel Hotch, ale nic neřekl, jen mu gestem ruky naznačil, ať je chvíli potichu. Hotch přikývl, opřel se ramenem o futro dveří, založil si paže na hrudi a klidně a vyčkávavě se na něj díval.
"Ten samý kostel na Wellington street," sdělil mu Rossi se zvláštním důrazem. "Reide, všechny ty páry… byli to manželé, to je to, co nám uniklo. Museli ho potkat tam."
Reid zúžil oči. "Co se mi snažíš říct?" zeptal se podezíravě.
Rossi se v telefonu zasmál. "To je přece jasné, ne?"
Stav: dokončenáProfil

V D.C. se množí vraždy tmavovlasých čtyřicátníků a tým analýzy chování je přizván k vytvoření profilu. To, co začalo jako běžný případ, však skončí katastrofou, když je jejich profil zavede tam, kam by to nikdo z nich nečekal… Příběh o tom, že nikoho nemůžeme doopravdy znát. A že někdy prostě nechceme vidět pravdu.
Inspirací mi byla píseň "The moment I said it" od Imogen Heap.
Období: blíže neurčeno, po smrti Haley, někdy na začátku šesté řady
Upozornění: autorem všech uvedených citátů (v prologu a epilogu, zvýrazněné kurzívou) je Stephen King, některé citáty jsem z angličtiny přeložila sama, takže prosím o trošku shovívavosti
Pairing: máte smůlu, tohle vám neřeknu, protože už byste to nemuseli číst
Ukázka: "Podívej se na ně," řekl jí a zamyšleně se díval na fotografie z míst činu. "Jsou to podobné typy, muži alfa, podobný vzhled, zhruba stejně staří, všichni vcelku úspěšní v zaměstnání i životě. Všichni měli spíše kancelářskou práci."
"Kravaťáci," přikývl Rossi chápavě. "Všichni měli na sobě oblek."
"Jsou podobný typ jako já," zamumlal Hotch nepřítomně, když listoval fotografiemi. Na jednu z nich se díval o něco déle - oběť, která na ní byla zachycená, mu byla až nápadně podobná. Ukázal fotku kolegům, v obličeji se mu přitom nepohnul ani sval.
Stav: dokončená
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama