Vezmi kříž a následuj

13. února 2011 v 23:19 | Mary |  Něco jako deníček
Hádám, že zrovna ode mě to zní asi hodně zvláštně. Ale nemusíte se ničeho bát, nechci nikomu promlouvat do duše nebo do někoho hustit můj nově probuzený smysl pro náboženství.
Žádný takový smysl totiž neexistuje.
"Vezmi kříž a následuj" je zadání slohovky, kterou nám naše češtinářka zadala - jako příklad maturitní slohovky z češtiny - namísto toho, aby nám vysvětlila Sophiinu volbu (na což jsem se těšila už přes měsíc). Okamžitě jsem si vzpomněla na to, jak nám Pan G. nedávno povídal něco o tom, jak si kdesi na jihu někteří lidé o Velikonocích uvazují na záda kříže a vydávají se na cestu, aby následovali Krista. (Tehdy jeho výklad skončil tím, že jsme spolu řešili, jakým způsobem vlastně lidé, kteří byli ukřižovaní, umírali. Nic moc, to vám povím.)
Nic jiného mě v tu chvíli v téhle spojitosti nenapadlo, a protože v Boha nevěřím, náboženství nerozumím a věřící nechápu, úkol jsem i přes několik vyčítavých pohledů a komentářů paní profesorky bojkotovala. Místo psaní slohovky jsem si kreslila kytičky (některé se mi vážně povedly - měla bych to trénovat!), zatímco Míra, sedící přes uličku vedle mě, si na papír, na kterém neměl stejně jako já napsané nic jiného než nadpis slohovky, kreslil lebku s trnovou korunou. Pak, po uplynutí limitu, který jsme na slohovku dostali, mi svůj papír hrdě ukázal, a když zjistil, že jsem napsala stejné nic jako on, donutil mě plácnout si, s pobavenou poznámkou, že jsme právě oba vyletěli od matury.
Někdy ho opravdu miluju.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dada a Ivka Dada a Ivka | E-mail | Web | 13. února 2011 v 23:29 | Reagovat

máš to tu super :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama