Prosinec 2011

Do nového roku

31. prosince 2011 v 17:10 | Mary |  Něco jako deníček

Tak, lidi, jak se máte?

Víte, co je smutný? Mám náladu psát, mám zatraceně velkou náladu psát, jenže nemůžu, protože na to momentálně jaksi není čas.

Sedím na posteli, v ruce sklenku růžového vína (růžovou nemám ráda, opravdu ne, ale růžovému vínu z nějakého záhadného důvodu jen málokdy odolám), poslouchám Lucy od Skillet (Znáte tu písničku? Je naprosto úúúžasná.), vedle sebe mám štos matiky a před sebou představu toho, jak se to celé budu muset pěkně rychle nadrtit, protože v úterý, tohle úterý, vážně, se budu muset hodit do gala (nenosím sukně, prostě nenosím!) vyrazit do školy a pokusit se všechny okolo sebe přesvědčit o tom, že to umím.

Life sucks.

Sorry, asi čtu až moc fanfic v angličtině.

Haha, už teď je tenhle bratrův článek delší než ta slohovka, co bratr napsal do češtiny. :D

Co jsem to vlastně chtěla napsat? Jo, chtěla jsem vám popřát všechno nejlepší do nového roku, ať je lepší než ten minulý a ať se vám splní všechna přání, i ta tajná :D

Jo a taky abyste ani po novém roce nezanevřeli na moje povídky, protože hned, jak bude trocha času, vrhnu se zase na psaní :D:D:D

Mary

Ty už nikdy neprofiluj

30. prosince 2011 v 1:16 | Mary |  Slash

Silvestrovská povídka :D

Já vím, malinko brzo, ale čím víc se mi blíží zkouška z matiky, tím míň budu myslet na to, abych to sem dala. A navíc už je to stejně napsané, tak co.

Shrnutí: Někdo jim měl říct, že mimo svoji pracovní dobu by profilovat neměli. Ne když se to netýká případu. Ne pokud jsou mírně opilí. A hlavně ne, když má Emily očividně sklony ke spoutávání zcela neznámých lidí.

Mírně OOC.

MaryUdělal bych to samé

25. prosince 2011 v 23:19 | Mary |  Drabbleses

Mimochodem, slibuju, že závěr Profilu bude během několika dní. J

Druhé drabble. Rozhovor mezi Hotchem a Rossim o situaci v týmu. Spoiler 6x18 a 7x01.

MaryUdělal bych to samé


"Myslíš, že mi to Morgan někdy odpustí?"

Hotch se upřeně díval na Rossiho, ze všech sil se přemáhal, aby mu pohled nesklouzl k oknu jeho kanceláře, a on se opět nemusel dívat na to, jak se Morgan tváří.

Rossi slabě pokrčil rameny. "Bude to chvilku trvat. Celé měsíce si myslel, že Emily nestihl zachránit a ona přitom byla naživu. A ty jsi to věděl. Cítí se podvedený."

Hotch si povzdych. "Ty na mě nejsi naštvaný," komentoval tiše.

Rossi si téměř odfrkl. "Samozřejmě, že ne. Udělal bych to samé, kdybych musel," řekl mu vážně.

Hotch kývnul hlavou. "Jenže ty jsi nemusel."

Noční návštěva

25. prosince 2011 v 23:18 | Mary |  Drabbleses

Vím, že jsem asi slibovala víc psát, ale dneska mi moje lepší já jemně (opravdu hodně jemně) připomnělo, že hned po Vánocích dělám tři důležité (rozumějte, za hodně kreditů) zkoušky a ještě jsem se nepodívala na učení. Takže to asi budu muset napravit, což znamená, že pokud se tady nebude nic objevovat, nejspíš sedím u stolu a počítám integrály.

Anebo kolem sebe rozhazuju propisky a mlátím hlavou do zdi.

No nic, k dnešnímu výtvoru. Drabble. Té noci našla Emily na prahu svého bytu někoho, koho nečekala.

MaryNoční návštěva


Když jí Hotch té noci vtrhl do bytu, rozcuchaný, s povolenou kravatou a zcela očividně opilý - pokud tak mohla soudit z jeho rozostřeného pohledu a dechu páchnoucího po skotské - čekala Emily cokoli.

Říkala si, že má Hotch třeba problémy doma a potřebuje před nimi na chvíli utéct. Opil se a neví přesně, co dělat a za kým jít. Nebo si jednoduše potřebuje s někým popovídat.

A ano, někde v koutku duše doufala, že jí přišel říct, že je do ní taky zamilovaný.

Co ji nenapadlo ani ve snu, bylo to, že jí Hotch řekne, že ji odmítl, protože miluje Reida.

Rodiče a ti ostatní

23. prosince 2011 v 21:47 | Mary |  Slash

Je mi líto, ale tentokrát nebude žádná speciální vánoční povídka. Ale povídka bude, řekla bych spíš taková letní.

Shrnutí: Sledovala je už dlouho. Ne proto, aby jim ublížila. Prostě byla zvědavá.

Přeju vám krásné Vánoce.

Mary


Profil 13 - Řekl jsem mu, že všechno bude dobré

21. prosince 2011 v 23:59 | Mary |  *FF - Profil

Takže. Dneska mi začaly vánoční prázdniny, takže jsem se ráno byla podívat na gympl, kam jsem chodila, než se mi před půl rokem nějakým zázrakem podařilo odmaturovat. Sešla jsem se s pár bývalýma spolužačkama a vyrazily jsme se podívat, co se na naší staré škole změnilo. Vlastně vůbec nic, děcka jsou pořád stejné, náš tehdejší třídní je pořád stejně milý jako býval a jediné, co je jiné, je účes naší milé paní ředitelky.

Ale dost o škole. Jelikož mám teď pár dní volno (a já si rozhodně chci udělat trochu volno, i když mám třetího ledna zkoušku z matiky, což bude nejspíš naprostá katastrofa), napadlo mě, že snad budu mít trochu víc času na psaní, než jsem měla poslední dobou.

To znamená, že tady pro vás mám další díl Profilu.

Shrnutí: Vyjednávání s až příliš známým neznámým. Co uděláte, když víte, že musíte zatknout člověka, na kterém vám záleží?

Mimochodem, byla bych vděčná za komentáře.

MaryAch jo

17. prosince 2011 v 0:07 | Mary |  Něco jako deníček

Nesnáším, když někdo pláče.

Nejsem nijak moc přecitlivělá osoba, nebrečím u knížek ani u filmů (teda kromě Velkého Joea) a nejsem ani ten typ, který by po večerech brečel do polštáře, když mi někdo něco udělá, to se radši vyvztekám nebo tak něco.

Ale pokud je na světě něco, co mě vždycky spolehlivě rozhodí, pak je to vidět brečet někoho jiného. To pak nikdy nevím, co mám dělat, protože psaní mi šlo vždycky jednodušeji než mluvení a když mám někoho uklidňovat, jednoduše nemám správná slova. Nikdy nevím, co říct.

Vždycky se mi chce taky brečet.

Sakra.

Profil 12 - Buď na sebe opatrný

11. prosince 2011 v 18:56 | Mary |  *FF - Profil

Ahoj lidi.

Omlouvám se, že jsem minulý víkend nic nenapsala, ale skoro celý týden jsem se učila na písemku z matiky, takže jsem počítala do zblbnutí a na psaní už mi nějak nezbyl čas. Každopádně dneska tady pro vás mám nový díl Profilu. Skoro už poslední!

Shrnutí: Hotch se snaží srovnat se s tím, co se děje. Promiňte, ale tentokrát žádná velká akce.

Mary