Září 2012

Read your mind

30. září 2012 v 0:04 | Mary |  Slash

Tak jsem vám napsala jednu takovou kratší, malinko šílenou povídku. Ale třeba se vám bude líbit. Nebo vás možná aspoň pobaví.
Abych si postěžovala, ve škole toho máme moc. Připravuje se na troje různé laborky a jen příští týden budu psát čtyři nebo pět písemek (můj školní týden trvá čtyři dny!). A to ještě nejsou zápočty. Jsem fakt zvědavá, co budu dělat o zkouškovém.
No nic. Teď povídka.
Shrnutí: Garciová toho ví víc než obyčejný smrtelník. Z jednoduchého důvodu. Garciová totiž v žádném případě není obyčejný smrtelník.
Momentka. Tak trochu podivný rozhovor mezi Morganem a Garciovou.
Zmíněno Morgan/Reid
Mary

Výpadek

23. září 2012 v 1:42 | Mary |  Slash

Ahoj lidi, věřili byste, že se mi skoro vůbec nechce spát?
Mám za sebou první týden školy, jsem naprosto zničená, čeká mě hromada a hromada učení, už teď se mi z toho dělá blbě, jenom si to představím. Nevím, kdy jako budu psát. Nebo číst. Nebo spát. Potřebuju to k tomu, abych si udržela aspoň jakž takž duševní rovnováhu! Jsem zvědavá, jak dlouho vydržím.
Až do teď jsem dělala přípravu na laborky. Syntéza E-benzaldoximu. Proč bych to sakra měla chtít vyrábět?
No nic, půjdu asi spát, protože jinak zítra nevstanu. A když zítra nevstanu aspoň v malinko rozumnou dobu, nejen, že se nestihnu připravit do školy (na ty druhé laborky, které máme taky v pondělí), ale ani nebudu muset, protože v pondělí nevstanu v půl páté, jak potřebuju, a do té školy to stejně nestihnu.
A pak že se studenti flákají. Jo, chtěla bych.
Hmm.
Mám tu pro vás povídku, možná že na nějakou dobu poslední počin. Doufám, že ne.
Moc dlouhé na drabble, dokonce i na doubledrabble, ale příliš krátké na to, aby se tomu opravdu dalo říkat povídka. Něco mezi. Momentka.
Shrnutí: Tak pozdě večer už byli všichni v kanceláři unavení.
Morgan/Reid
Jenom taková malinkatá povídečka.
Mary

To, co chceš 1/4

15. září 2012 v 0:37 | Mary |  Slash

Tak tady je ta slibovaná povídka.
Shrnutí: Hotch byl do Reida zamilovaný téměř od samotného začátku.
Hotch/Reid
Hrozně moc spoilerů, asi na milion epizod během prvních pěti řad, nevím, jestli má cenu uvádět, které konkrétní to jsou.
Doufám, že se vám povídka bude líbit.
Mary

Mimochodem, zatracený blog mě nenechá zveřejnit to jako jednu povídku.

To, co chceš 2/4

15. září 2012 v 0:36 | Mary |  Slash

Část dvěTo, co chceš 3/4

15. září 2012 v 0:35 | Mary |  Slash

Část tři


To, co chceš 4/4

15. září 2012 v 0:34 | Mary |  Slash

Část čtyři


Rande

13. září 2012 v 0:19 | Mary |  Slashy

Tak, napsala jsem vám jednodílovku na fandom Numb3rs. Vážně, v poslední době jsem se do toho seriálu skoro zamilovala. Skvělé dialogy, bezva případy, perfektně vystihnutý a dokonale uvěřitelný vztah mezi dvěma bratry, kteří si v dětství zrovna moc nerozuměli, protože spolu kromě rodičů neměli prakticky nic společného, způsob řešení případů… Když se dívám na tenhle seriál, lituju toho, že nerozumím matice, takže nemůžu pořádně sledovat Charlieho myšlenkové pochody, protože nerozumím polovině věcí, které vysvětluje :D
Je to jenom taková kratší povídka, nudila jsem se.
Fandom: Numb3rs
Shrnutí: Charlie se vrací domů pozdě a Dona zajímá, kde byl.
Naznačeno Charlie/Colby
Mimochodem, během pár dní vám sem plánuju přihodit novou jednodílovku na CM, o něco delší, než normálně. Tak doufám, že nějak přemluvím blog.cz, aby mi to vzal jako jeden článek a nebudu to muset rozkouskovávat:D
Mary

edit.: Vytvořila jsem novou rubriku pro Numb3rs povídky, protože mám takový pocit, že jich bude víc než jenom tahle jedna. Snad máte někdo tenhle seriál stejně rádi jako já.
M.

Pomoc

6. září 2012 v 22:43 | Mary |  Slash

Sedím v posteli, popíjím burčák a užívám si posledních dnů prázdnin (kdo říkal, že není jak vysokoškolákům?:D), tím spíš, že bratr v neděli po nekonečných dvou měsících odjel na intr a já mám pokoj zase celý jenom pro sebe. Jo, užívám si to, jen kdyby mě neděsila představa toho, že za devět(!) dní musím jít do školy i já.
No nic. Mám pro vás novou povídku.
Shrnutí: Reid si při zásahu zranil žebra a je skoro neschopný pohybu. Svléknout se, aby mohl jít spát je prakticky nadlidský výkon. Kdo mu pomůže?
Momentka
Přiznám se, že původně měla povídka dopadnout úplně jinak, ale nakonec se mi to během psaní tak trochu vymklo z ruky, myšlenky se mi rozutekly, postavy ožily, naplánovaný konec se někam ztratil a než jsem zjistila, co se děje, povídka byla napsaná. Hádám, že prostě měla skončit tak, jak skončila.
Tak snad se vám to bude líbit.
Hotch/Reid
Mary

Ten, koho nemůžeš mít

5. září 2012 v 21:57 | Mary |  Drabbleses

Shrnutí: Reid je zamilovaný do Hotche.
Reid/Hotch
Mary
Ten, koho nemůžeš mít
Reid se nejistě kousl do rtu, když si ho Hotch zavolal k sobě do kanceláře.
Nedostal se v poslední době v terénu do žádných potíží, takže to muselo být osobní. Ale… Hotch přece nemohl chtít - nemohl s ním chtít mluvit o jeho citech, určitě ne, protože o ničem nevěděl. Nikdo o ničem nevěděl a Reid si dával velký pozor, aby to tak i zůstalo.
Tak co mohl Hotch chtít?
"Reide," oslovil ho Hotch jemně, když se posadili, na pohovku, jako by mezi nimi nechtěl stavět zeď. "Vím, že mě bereš spíše jako kolegu než přítele, ale vidím, že tě něco trápí, a chtěl jsem, abys věděl, že kdyby sis někdy potřeboval promluvit, o čemkoli, jsem tady," řekl, hlavu mírně nakloněnou na stranu.
Reid se na něj chvíli díval, studoval jeho výraz. Hotch vypadal tak upřímně…
Hořce se usmál. "Chtěl jsi někdy někoho, o kom jsi věděl, že ho nikdy nemůžeš mít?" zeptal se, ani na okamžik nespouštěje pohled z muže, kterého miloval od chvíle, kdy ho poznal.
Hotch mírně zaváhal. "Ne," zakroutil potom hlavou, oči jen o malinko temnější než obvykle, a hlas tišší, jako by si myslel, že se mu tak povede ukrýt lež. "Vždycky jsem chtěl jen Haley."

Chybný předpoklad

5. září 2012 v 21:56 | Mary |  Drabbleses

Shrnutí: Reid se do telefonu zásadně nepředstavuje.
Reid/Hotch
Mary
Chybný předpoklad
Reid čekal, že mu zavolá Hotch, jeho tajný přítel, protože jinak by nikdy, rozhodně nikdy nezvedl telefon, aniž se podíval, kdo mu volá.
A už vůbec by místo klasického pozdravu a svého jména, aby volající věděl, komu se dovolal, neoznámil měkkým, svádivým hlasem: "Právě jdu ze sprchy a nemám na sobě vůbec nic."
Na druhém konci bylo na pár vteřin ticho.
"Nikdy by mě nenapadlo, že mi tohle někdy řekneš, fešáku," ozval se potom Morganův známý, pobavený hlas.
Reid zalapal po dechu a zrudnul. "Morgane, to nebylo, já…" Kousl se do rtu.
Věděl, že se z toho jen tak nevymluví.

Už podruhé

5. září 2012 v 21:56 | Mary |  Drabbleses

Shrnutí: Ten večer by byl hrozný, nebýt malého chlapce v jeho náruči.
Bez pairingu
Spoiler 5x01
Mary
Už podruhé
Hotch věděl, že ten večer nedopadne dobře.
Nebyl v náladě bavit se. Jak by mohl?! Odvedli mu Haley, odstěhovalis, protože se kvůli němu dostala do nebezpečí, sebrali mu Jacka a odvedli ho pryč a on nemohl nic dělat.
Nechtěl se bavit s týmem, nechtěl předstírat, že je v pořádku, když nebyl, nechtěl být spolu s ostatními u JJ doma a dělat, jako kdyby se nic nestalo…
Jenže jeho byt byl tak prázdný. Tichý.
Z vedlejšího pokoje se ozval tlumený dětský pláč a JJ svého syna přinesla mezi ně, houpala ho v náruči, a přitom se bavila s Emily.
"JJ?" zamumlal Hotch najednou a téměř proti své vůli, pohled upnutý na chlapce.
JJ se usmála a vložila mu dítě do nastavených paží.
Henry se okamžitě utišil.
Hotch toho sotva ročního chlapce držel a okouzleně se na něj díval. Jak jednoduché bylo zapomenout, že tohle dítě není jeho Jack, že ten chlapec, který nevinně, důvěřivě usnul, s drobnými prstíky ovinutými kolem jeho ukazováčku, není jeho syn…
"Hotchi, můžeš mi ho dát?" zeptala se JJ měkce. "Odnesu ho do postýlky."
Hotch jí spícího chlapce beze slova podal a přitom se snažil ubránit pocitu, že je to už druhé dítě, které mu někdo bere.

Schody

5. září 2012 v 21:55 | Mary |  Drabbleses

Tak mám pro vás pár nových drabble.
Shrnutí: Reid byl s berlemi velice neohrabaný.
Morgan/Reid
Spoiler 5x01
Mary
Schody
Morgan si sám nebyl jistý, co ho napoprvé přimělo beze slova si zvednout Reida do náruče a vynést ho do schodů v kanceláři.
Snad to bylo proto, že tak hrozně nerad viděl Reida zraněného. Snad to bylo proto, jak zoufale neobratně se mladík s těmi berlemi, co mu dali, pohyboval.
Snad to bylo proto, že chtěl vidět, jak se bude Reid červenat a klopit oči, až ho zase postaví na zem.
A možná, že ho jen chtěl držet v náruči.
"Morgane?" Reid byl zmatený.
Morgan se usmál. "Odnesu tě kdykoli a kamkoli," slíbil mu měkce.
Možná to bylo všechno dohromady.

Série

2. září 2012 v 14:37 | Mary |  CRIMINAL MINDS

Aftermath

Když se Reid probudil v nemocnici, nenapadlo ho, že se celý jeho život změnil. Během jediné noci totiž přišel o toho, koho miloval na celém světě nejvíc.
Období: začátek 5. Řady seriálu, konkrétněji epizoda 5x01
Upozornění: Nejedná se o vícedílovou povídku v pravém slova smyslu, ale spíše o dvě navazující jednodílovky.
Upozornění 2: Smrt jedné z hlavních postav. Spoilery k epizodám 4x26 a 5x01. Mírně AU (ale klidně to tak skončit mohlo).
Upozornění 3: Obě povídky jsou songfictions.
Pairing: Reid/Hotch
Ukázka: Bože, nemohl na to ani pomyslet. To nemohla být pravda.
"Ne, ne, ne, ne," šeptal stále dokola, aniž si to uvědomoval, zatímco vrtěl odmítavě hlavou a marně se snažil nadechnout. "Ne…"
"Reide," zamumlal Morgan a rychle mu pomohl posadit se a ohnout se do mírného předklonu, aby mohl spustit hlavu a nabrat vzduch. "Dýchej, Reide, dýchej zhluboka…" mumlal jemným hlasem a držel mu hlavu dole, zatímco druhou měl položenou na jeho hrudníku, aby mladík nepřepadl dopředu. Pak sklouzl prsty po jeho vlasech a začal ho konejšivě hladit po zádech. "Jen dýchej."
Stav: dokončená


Awake and Comatose

Příběh Hotche a Reida. Jejich život nebyl snadný, nikdy nebyl jednoduchý. Vždycky jeden ke druhému patřili, ale co je přimělo začít si spolu? Jaký bude jejich společný život?
Období: blíže neurčeno
Upozornění: Série patnácti více nebo méně volně navazujících jednodílových songfiction, inspirovaných písněmi z alb Comatose a Awake od Skillet
Pairing: Reid/Hotch
Ukázka: Hotch zaťal ruce v pěsti a dlouze vydechl. Donutil se odtrhnout pohled od Reida, ale věděl, že to tak stejně dlouho nevydrží, protože to, co bylo v něm, to, co ho k Reidovi tak nezastavitelně táhlo, rostlo. Sílilo to s každým dnem, kdy byl poblíž Reida, s každým dnem, kdy se na něj jen podíval.
Bylo to, jako by někde uvnitř něj bylo zvíře. Ano, jako by se v něm skrývalo zvíře, které mělo své vlastní plány, které ho zevnitř drásalo, drápy škrábalo jeho vnitřnosti a nutilo ho poslouchat, zvíře, které ho ovládalo čím dál tím víc.
Stav: rozepsanáTajemství

Samozřejmě, Hotch věděl, že o svých agentech neví všechno. Věděl, že každý z nich má nějaké tajemství, které se nikdo neměl dozvědět, že každý z nich má něco, co nikdy nikomu nechce říct.
To, co před nimi tajil Reid, bylo ovšem něco většího než tajemství. A když se to Hotch dozvěděl, během hloupého, zpackaného zásahu, pochopil, že už nic nebude stejné. Protože během toho zásahu měli oba dva zemřít. Zemřeli by, kdyby byl Reid člověk.
Období: někde mezi Hankelem a Reidovým problémem s antraxem, blíže neurčeno
Upozornění: Série tří volně navazujících jednodílových povídek s prvky nadpřirozena
Pairing: žádný
Ukázka: Hotch lapal po dechu, vzduch se mu dral do plic skrze bolavý a pohmožděný krk, a on se ze sebe Waterse pokusil shodit, ale ten byl příliš těžký a Hotch příliš slabý.
"Reide, ne!" vykřikl varování, jeho hlas byl chraptivý a vůbec nezněl jako jeho, když si uvědomil, co by se mohlo stát, co se nejspíše stane, až Reid vtrhne do místnosti a narazí na ozbrojeného Waterse.
Waters ho pořád držel na podlaze a teď ho praštil pažbou zbraně do obličeje, aby ho umlčel.
Ve dveřích se objevil Reid a oči se mu rozšířily, když uviděl, co se děje. "Hotchi!"
Stav: dokončená