Listopad 2013

Con

24. listopadu 2013 v 19:02 | Mary |  Něco jako deníček

Ahoj. Jak se všichni máte? Já jsem v podstatě nahraná, nic nestíhám. Ve čtvrtek píšu hnusnou písemku a nic jsem ještě neviděla, měla bych psát bakalářku, protože mám pořád pocit, že jsem s ní strašně ve skluzu (a nejspíš to není jenom pocit, řekla bych, že jsem ve skluzu, na druhou stranu jsou lidi, kteří si teprve domlouvají témata, takže na tom možná nejsem nejhůř), mám dělat dva protokoly (aspoň doufám, že jenom dva) a na zítra se připravit na hnusnej seminář a osm hodin na labinách, ale to je mi teď víceméně jedno, protože mám za sebou skvělý víkend.
Byla jsem v Brně na Whoconu a strašně jsem se bavila, protože mezi lidmi, které znám, Doktora nikdo nijak moc nezná, takže hromada lidí, kteří ho zbožňují je obrovská změna. Řeknu vám, v životě jsem neviděla pohromadě tolik lidí, co by měli fez. Opravdu. Motýlci, šle a tvídová saka, těch tam bylo nejvíc. Asi je jedenáctý Doktor nejoblíbenější. Ale jinak tam byla spousta desátých a čtvrtých Doktorů, někteří opravdu skvělí, spousta Tardis, sem tam River. Jack Harkness. Kyberman. Daleci. Ti lidi byli úžasní a já si říkala, že příště si musím taky udělat nějaký kostým. Možná.
Lidi, to bylo poprvé, co mě bavily přednášky. Videa o Doktorovi, rozbor první řady, přednáška o Moffatovi. Traktor, slash a lamy, aneb Torchwood nevážně. Úžasně jsem se bavila.
Jeden přednášející, učitel angličtiny, si tam nakráčel v tvídovém saku, s tím, že mu není devět set let, a ne, tohle není kostým, tohle nosím úplně běžně do školy. Během přednášky pak začal z kapes tahat hromadu věcí. Kriketový míček. Psychopapír. Modrý milý deníčku. Kapesní hodinky. Opravdu, uprostřed přednášky vytáhl kapesní hodinky, a když zjistil, že je nemůže otevřít, oznámil, že vlastně "nikdy nefungovaly".
Kdyby nám i ve škole chtěli dělat tak super přednášky.
A to ani nemluvím o promítání speciálního výročního dílu. Perfektní. Neřeknu o čem, protože spoilery jsou na nic, ale bylo to perfektní.
Škoda, že už to skončilo, klidně bych tam vydržela dýl. Takhle mám aspoň hromadu nových placek a úžasný zážitek.
Mary

BTW: Měli tam dokonce i opravnu šroubováků :D:D:D

Plány na víkend

21. listopadu 2013 v 21:15 | Mary |  Něco jako deníček

Ahoj, lidi.
Chtěla jsem se omluvit, protože mě to opravdu mrzí, ale tento víkend nebude žádná povídka. Ne, že bych nechtěla psát, to chci, ale nějak na to příští tři dny nebudu mít čas, protože… a teď pozor… jedu na WHOCON!
Vážně, lidi. Plánuju si tuhle akci už někdy od prázdnin, od září odškrtávám dny v kalendáři, těším se od té doby, co jsem se dozvěděla, že něco takového bude, a teď konečně pojedu.
Takže se omlouvám, že tady o víkendu nenajdete žádný můj nový výtvor. Příště vám to nějak vynahradím, slibuju.
A třeba vám v neděli napíšu, jak jsem se měla :D:D:D
Mary

Město andělů (1/2)

18. listopadu 2013 v 11:45 | Mary |  Jednodílné slashe

Vsadím se, že už jste si mysleli, že tento víkend už nic nebude. Určitě jste si to mysleli, že jo? Tak abych vás vyvedla z omylu, já mám ještě pořád víkend, jdu do školy až zítra. Takže mám pro vás povídku teď. Třeba vás trochu pobaví.
Multifandom: Criminal Minds/Numb3rs/Harry Potter/Supernatural
Shrnutí: Protože oni všichni zažili setkání s něčím nadpřirozeným. A všichni potřebovali terapii.
Dean/Castiel, Don/Charlie

Mary

Město andělů (2/2)

18. listopadu 2013 v 11:44 | Mary |  Jednodílné slashe
část 2


Shrnutí vícedílných povídek

15. listopadu 2013 v 0:51 | Mary |  SUPERNATURAL

Baby in a trenchcoat and a little hunter, covered in feathers and hungry for love
Ne, samozřejmě, že nemohli mít ani chvíli klidu. Příšery měly pořád hlad, duchové se stále vraceli, aby se mstili, a démony prostě jenom bavilo otravovat jim život. Ze všech nejhorší byl ale Gabriel.
Období: blíže neurčeno
Upozornění: kid fiction, spells, wings, Gabriel´s sense of humor
Pairing: jemný náznak Castiel/Dean
Ukázka: Cas se obrátil k oknu a neřekl ani slovo a kruci, tohle všechno na něj muselo působit mnohem víc, než Dean myslel, pokud měl potřebu trucovat. A byl ochotný jíst krupici. Napadlo ho, které jiné dětské potřeby bude Cas asi mít. Spánek? To by snad nebyla taková hrůza. Nebo si bude chtít hrát? Plenky?
Oh, ne, panebože, jenom ne plenky.
Dean se okamžitě přestal smát.
Stav: dokončená


Moments
Tři okamžiky ze života Aarona Basse. Tři rozhovory s Deanem Winchesterem. Tři rozhovory o Castielovi.
Pairing: Dean/Castiel
Ukázka: Dean zkřivil obličej, ale ne znechucením, spíš to vypadalo jako bolest. "Já…" zamumlal. Uhnul zpod jeho dlaně, udělal krok od něj a otočil se k oknu, paže založené na hrudi, aby nebylo vidět, jak se mu třesou prsty.
"Jak se jmenuje?" zeptal se Aaron jemně a nepřibližoval se k němu.
Dean se zachvěl a přidušeně, nevesele se zasmál. Jako by se vzdal. "Castiel," řekl tiše.
Stav: dokončená


The shell
Když je Ashley potkala, myslela si, že jsou partneři, kteří spolu vychovávají dítě, protože ti hezcí byli přece vždycky zadaní nebo gayové. Pak zjistila, že jsou bratři. A že ten roztomilý černovlasý chlapec, o kterého se Dean stará jako o syna, možná vůbec není jeho.
Období: post 6x22 - The man who knew too much
Upozornění: kid!fic
Pairing: naznačeno Dean/Castiel
Ukázka: "Kafe, prosím," dostane ze sebe Dean přidušeně, aniž se pohne. "Myslím, že Casovi roste další zub, celou noc nepřestal křičet."
Sam se starostlivě podívá na dítě, a Ashley následuje jeho pohled, k chlapci, který opravdu nevypadá, jako by si odpočinul, protože má oči zarudlé od pláče a malou tvářičku trochu zkřivenou bolestí a dětským vztekem nad něčím, co nemůže ovlivnit.
Sam se bez dalšího pobízení zvedne od stolu, vezme z poličky černý hrnek s nápisem AC/DC RULES a nalije do něj kávu. Beze slova hrnek položí na stůl a postaví se ke sporáku, aby svému synovci připravil snídani.
"Díky," zamumlá Dean, ale hrnek si nevezme. Jeho ramena se mírně napnou. "Buď to, nebo se mu opravdu zdá o všech těch -"
Sam ho přeruší významným zakašláním.
Stav: dokončená

S malou pomocí Johnnieho Walkera

10. listopadu 2013 v 11:21 | Mary |  Jednodílný slash

Ahoj, napsala jsem vám novou povídku. Je to zvláštní. Pořád nemám čas a jsem ráda, že si zvládnu dodělat věci do školy a vyspat se, ale stejně se vždycky snažím něco napsat. Uklidňuje mě to.
Shrnutí: Ten muž sem nepatřil, bylo to v jeho očích, v tom, jak se díval do desky baru, oči zarudlé, ale pořád neuvěřitelně modré, a jaksi nepřítomné, zatímco prsty objímal skleničku plnou něčeho, co vypadalo jako skotská, jako by si nebyl jistý, co by s ní měl dělat.
Castiel/Dean

Spoiler 9x03, nedoporučuju číst těm, kteří ho ještě neviděli.

Mary

Odčarodějnicováno (1/4)

3. listopadu 2013 v 1:02 | Mary |  Jednodílné slashe

Ahoj lidi, mám pro vás nový cross, kterým si osobně nejsem moc jistá, ale většinou, když se snažím něco opravit, dopadne to ještě hůř. Nevím, čím to je.
Skoro osm tisíc slov, takže to bude na části, pokud si to někdo chcete přečíst vcelku, najdete to na mém profilu na FANFICTION.NET nebo na ARCHIVEOFOUROWN.ORG.

Criminal Minds/Supernatural
"Casi," zamumlal Dean a zpanikařeně zatěkal pohledem mezi mužem a týmem ozbrojených agentů. Oči měl trochu rozšířené, jak rychle přemýšlel, co má udělat.
Naznačeno Castiel/Dean Winchester

Doufám, že se to někomu bude aspoň trochu líbit.
Mary